Blog

Jak się rozluźnić w trakcie pandemii COVID-19 innymi sposobami niż alkohol?

Jak rozluźnić się podczas pandemii bez alkoholu?

Życie bez alkoholu jest możliwe i to nawet w pandemicznej rzeczywistości, kiedy to znacznie bardziej niż dotychczas jesteśmy odcięci od różnego rodzaju rozrywek i możliwości. Wystarczy odrobina wyobraźni i odnalezienie pewnych alternatyw, które dadzą relaks i spowodują, że Twoje myśli będą krążyć z dala od euforycznych trunków. Zatem co zamiast drinka lub lampki wina?

Aktywność fizyczna

Świadomość społeczeństwa w kwestii korzyści płynących z uprawiania sportu czy aktywności fizycznej jest coraz większa. I jest to jak najbardziej słuszny trend, który sprawia, że coraz większa liczba osób zaczyna dbać o swoją sylwetkę oraz dobre samopoczucie. Jak się bowiem okazuje, aktywność sprzyja produkcji endorfin, nazywanych również hormonami szczęścia. Biegając, jeżdżąc na rowerze czy wykonując ćwiczenia siłowe, nie tylko zwiększasz pojemność tlenową swoich płuc i spalasz zbędną tkankę tłuszczową, ale również poprawiasz swoje samopoczucie.

Co więcej, sport wywołuje długotrwałe uczucie zadowolenia, a nawet euforii, która może trwać nawet do kilku godzin po zakończonej aktywności. To idealny sposób na to, aby przegonić myśli o sięgnięciu po kieliszek.

Hobby

Nic nie cieszy i nie rozwija tak, jak hobby. Wiedzą o tym Ci, którzy posiadają zainteresowania i którzy czerpią z nich liczne korzyści każdego dnia. Rzeczywistość pandemiczna daje ogromne możliwości, ponieważ nawet spędzając dużo czasu w domu, można znaleźć albo rozwijać swoje zainteresowania. Filmy, seriale, książki czy gry to tylko wierzchołek góry lodowej. Możesz odkryć piękno rysowania lub malowania, grania na instrumencie, układania puzzli czy grania w gry planszowe lub szachy – możliwości jest naprawdę wiele.

I co najważniejsze, stanowią one alternatywę dla alkoholu, która dostarczy Ci mnóstwo miłych wrażeń i zapewni doskonałe samopoczucie.

Spędzenie czasu z rodziną

Otoczenie się najbliższymi, z którymi spędzanie czasu jest samo w sobie dużą przyjemnością, to absolutna podstawa, aby nie myśleć o sięgnięciu po alkohol. Spacer z rodziną, wspólne granie w planszówkę czy seans filmowy to wartościowe sposoby spędzania wolnego czasu, którego w trakcie pandemii większość z nas ma w nadmiarze. Korzystaj z tego, ponieważ da Ci to nie tylko dobre samopoczucie, ale również pozwoli na zacieśnienie rodzinnych więzi.

Zamienniki alkoholu

No dobrze, a czy istnieją zamienniki, które możesz spożywać zamiast alkoholu, aby dostarczyć sobie odrobinę radości i choćby namiastkę tak pożądanej przez Ciebie euforii? Oczywiście! Bezpośrednio tłoczone soki NFC, napoje izotoniczne, kefiry, soki warzywne, mrożona herbata czy nawet tak wielbiona przez Polaków kawa, przygotowana z wysokiej jakości ziaren, może dać Ci mnóstwo szczęścia i wpłynąć pozytywnie na stan organizmu. A do tego sprawić, że alkohol nie będzie potrzebny!

Efekty odstawienia alkoholu w czasie pandemii

Poszukiwanie alternatyw dla alkoholu i odstawienie piwa, wódki czy wina może mieć ogromny, pozytywny wpływ na stan Twojego zdrowia. Zrzucisz zbędne kilogramy, poprawisz jakość swojego snu, zniwelujesz zmęczenie i nagłe spadki energii, a także odczujesz większą motywację do działania. I to co najważniejsze – na Twojej twarzy o wiele częściej będzie gościł uśmiech.

Sprawdź sam i przekonaj się, że można żyć szczęśliwie bez alkoholu – nawet teraz, kiedy zagrożenie wirusowe wciąż nie minęło.