Esperal – Śródmieście, Centrum, Ochota, Wola

Esperal – wszywka: Śródmieście, Ochota, Wola

Skuteczna walka z nałogiem alkoholowym wymaga podjęcia kompleksowych działań. Sama terapia psychologiczna czy detoks mogą być niewystarczające, aby skutecznie zniechęcić Pacjenta do ponownego sięgnięcia do kieliszka. Dlatego dodatkowym elementem leczenia, na który decydują się często alkoholicy, jest wszywka, której składnikiem aktywnym jest esperal, a właściwie disulfiram. Po wykonaniu tego zabiegu pacjent doświadczy nieprzyjemnych objawów, gdy spożyje alkohol nawet w niewielkiej ilości. Właśnie dlatego zastosowanie esperalu ma przede wszystkim wymiar prewencyjny oraz ma wywołać w umyśle pacjenta negatywne konotacje w związku ze spożyciem napojów wyskokowych.

Esperal – centrum Warszawy i okolice

Zabieg wszycia esperalu można wykonać nie tylko w gabinecie chirurgicznym. Doświadczony chirurg ma możliwość jego bezpiecznego przeprowadzenia także w domu pacjenta. Wiele osób uzależnionych decyduje się na właśnie takie rozwiązanie – w trosce o własny komfort oraz prywatność.

Jak esperal jest implementowany?

 • Chirurg wykonuje znieczulenie miejscowe – tam, gdzie wszywka ma zostać umieszczona – to najczęściej pośladek lub obszar skóry w okolicach łopatki.
 • Lekarz wykonuje nacięcie i umieszcza esperal na miejscu, a następnie zaszywa ranę za pomocą szwów rozpuszczalnych.
 • Procedura trwa ok. 30 minut wraz ze znieczuleniem i nie wymaga specjalnych przygotowań. Warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest wyłącznie brak obecności alkoholu w organizmie Pacjenta przez co najmniej 24 godziny. Jeśli jest on przeprowadzany na początku leczenia alkoholowego, warto poprzedzić jego wykonanie detoksem.

Efekty zabiegu utrzymują się do 8 miesięcy i polegają na tym, że Pacjent – gdyby spożył alkohol – doświadczy m.in.: silnego bólu głowy, nudności, wymiotów, kołatania serca, duszności, nadmiernej potliwości i innych nieprzyjemnych objawów. Są one zagrożeniem dla jego zdrowia. Efekt psychologiczny tej formy terapii może wesprzeć osobę uzależnioną w utrzymaniu trzeźwości.

Z zabiegu wszycia esperalu osoby uzależnione od alkoholu mogą skorzystać również u nas. Lekarz chirurg wykonuje go również w domu pacjenta. Więcej informacji o samej procedurze można uzyskać podczas kontaktu telefonicznego.

Zapraszamy do kontaktu:

  Chirurg 24 - Praktyka lekarska
  Warszawa - Żoliborz
  Aleja Wojska Polskiego 25
  Gabinet 308

  Tel: +48 501 311 056