Esperal Warszawa – tanio przez całą dobę
Proces leczenia alkoholizmu jest bardzo skomplikowany i trudny dla każdego, kto cierpi na tę chorobę. Niestety, konieczność leczenia alkoholizmu jest w naszym kraju bardzo powszechna, ponieważ alkohol w nadmiernych ilościach spożywają co roku ponad 3 miliony Polaków.
Bardzo istotne jest więc wspieranie osoby uzależnionej, skorzystanie z odpowiedniej terapii, a także zwiększenie jej skuteczności dzięki najlepszym dostępnym obecnie środkom. Jednym z takich środków jest Esperal, określany powszechnie jako wszywka alkoholowa. Dzięki niemu możliwe jest skuteczne wspieranie osoby uzależnionej w procesie leczenia alkoholizmu.
Umów się na konsultację: +48 501 311 056
Dlaczego warto skorzystać z wszywki alkoholowej Esperal
- Skuteczność: Esperal (disulfiram) wspomaga leczenie alkoholizmu, wywołując nieprzyjemne reakcje po spożyciu alkoholu, co motywuje do unikania alkoholu.
- Długość działania: Wszywka działa przez 8-12 miesięcy, co daje czas na terapię i powrót do normalnego życia.
- Szybki zabieg: Procedura trwa około 30 minut, jest bezbolesna dzięki znieczuleniu miejscowemu.
- Profesjonalizm: Zabieg wykonują wykwalifikowani specjaliści.
- Bezpieczeństwo: Wszycie Esperalu jest bezpieczne, z minimalnymi skutkami ubocznymi.
Skontaktuj się z nami!
Chirurg 24 – Praktyka lekarska
Warszawa – Żoliborz
Aleja Wojska Polskiego 25
Gabinet 308
Tel: +48 501 311 056
Email: gabinet@chirurg-24.pl
Esperal – wszywki alkoholowe wspomagające leczenie alkoholizmu
Esperal, którego fachowa nazwa to disulfiram, ma zastosowanie w leczeniu alkoholizmu. Jest to inhibitor dehydrogenazy aldehydowej, enzymu przekształcającego aldehyd octowy (główny metabolit alkoholu etylowego) do kwasu octowego.
W wyniku działania esperalu aldehyd octowy, który wytwarza się po zażyciu alkoholu, nie jest przetwarzany w kwas octowy. Zamiast tego – gromadzi się w organizmie, wywołując reakcję alergiczną. Efekty jego działania są bardzo nieprzyjemne dla pacjenta. To między innymi:
- nudności,
- wymioty,
- tachykardia (uczucie kołatania serca),
- duszności,
- potliwość,
- pokrzywka,
- niedociśnienie,
- zawroty głowy,
- nagłe zaczerwienienie twarzy z uczuciem gorąca.
Objawy te utrzymują się przez okres od 4 do 10 godzin. W niektórych przypadkach mogą pojawić się objawy tymczasowej impotencji.
Jak długo działa wszywka alkoholowa?
Wszywka alkoholowa jest aktywna przez okres 8-12 miesięcy i dzięki temu, daje możliwość skutecznego wyeliminowania w uzależnionym nawyku sięgania po butelkę z alkoholem. Jest to również okres wystarczający do tego, by rozpocząć i odbyć terapię, mającą na celu wyleczenie Pacjenta.
Na czym polega skuteczność esperalu?
Esperal nie jest magicznym lekarstwem, które powoduje, że choroba alkoholowa zniknie i nigdy nie powróci. Jest to bowiem problem, który wymaga kompleksowego podejścia i przede wszystkim silnej woli oraz chęci osoby uzależnionej. Jednakże stanowi jedną z najlepszych metod wspierania procesu leczenia alkoholizmu i pomógł już bardzo wielu osobom. Z czego to wynika?
Przede wszystkim z wymienionych wyżej reakcji, jakie wywołuje wszywka alkoholowa w kontakcie z alkoholem. Są one na tyle nieprzyjemne i szkodliwe dla Pacjenta, że woli on unikać alkoholu i tym samym nieprzyjemnych doznań, które mógłby on wywołać. Długi okres aktywności esperalu sprawia, że Pacjent ma możliwość powrotu do codzienności bez alkoholu i rozpoczęcia terapii, dzięki której jego problem zostanie rozwiązany. Ryzyko sięgnięcia po butelkę zostaje w tym wypadku ograniczone, co daje osobie uzależnionej szansę na poradzenie sobie z problemem. Dzięki temu, po tym jak wszywka alkoholowa przestanie działać, będzie szansa na to, że Pacjent w dalszym ciągu nie będzie sięgał po alkohol.
Skuteczność esperalu jest duża, choć oczywiście nie działa on tak samo na każdą osobę. Pacjent może sięgnąć po alkohol w każdej chwili, dlatego również na tym etapie niezbędne jest samozaparcie i chęć walki z własnymi demonami.
Jak wygląda zabieg implementacji esperalu?
Zaszycie alkoholowe jest nieskomplikowaną procedurą, jednak powinna ona odbywać się pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Zabieg wszycia esperalu trwa około 30 minut i odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu Pacjent nie odczuwa bólu ani dyskomfortu. W jego trakcie nasz chirurg implementuje pod skórę, zwykle okolice pośladków, odpowiednią ilość tabletek – mowa tutaj o jednej tabletce przypadającej na jeden kilogram ciała Pacjenta. Po przeprowadzonym zabiegu niezbędne może okazać się założenie szwów. Cały proces jest więc nieskomplikowany, bezbolesny i szybki – dzięki temu może być przeprowadzony niemal w każdej chwili. Zaaplikowane tabletki są niewidoczne pod skórą.
UWAGA! Aby zabieg mógł zostać przeprowadzony, Pacjent nie powinien spożywać alkoholu na conajmniej 48 godzin przed jego przeprowadzeniem!
Czy po implementacji esperalu można spożywać alkohol?
Wszywka alkoholowa nie powoduje, że osoba uzależniona przestaje dostrzegać alkohol albo o nim myśleć. Decyzja o tym, czy ponownie sięgnie po butelkę należy więc do niej, jednak musi liczyć się z bardzo negatywnymi skutkami, o których napisaliśmy wyżej. O ile mała ilość alkoholu wywoła „zaledwie” skoki ciśnienia, bóle głowy czy nudności, o tyle reakcja dislufiramowa na większe ilości może być już tragiczna i skończyć się zawałem serca albo trwałym uszkodzeniem wątroby. Zbyt duża ilość alkoholu może nawet doprowadzić do śmierci Pacjenta. Ryzyko jest więc zbyt duże, by sięgać po alkohol.
Czego jeszcze nie wolno?
- Stosować płynów stomatologicznych, które zawierają alkohol.
- Stosować wszelkiego rodzaju leków, które zawierają w swoim składzie alkohol.
- Spożywać produktów, zawierających ocet, w tym różnego rodzaju sosów.
- Spożywać słodyczy, które zawierają alkohol.
- Stosować perfum czy wód toaletowych, które mogą doprowadzić do powstania skórnych reakcji alergicznych – ma to jednak miejsce tylko w niektórych przypadkach.
Możliwe jest natomiast spożywanie potraw przygotowywanych na bazie alkoholu – w trakcie gotowania jest on utleniany i nie wchodzi w reakcje z esperalem.
Esperal, a skutki uboczne
Samo zaszycie alkoholowe nie powoduje większych skutków ubocznych, dlatego też bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Esperal nie ogranicza możliwości człowieka – nie musisz więc rezygnować z pracy, prowadzenia pojazdów czy uprawiania sportów. Niezbędne jest natomiast poinformowanie lekarza o przyjmowanych lekach – niektóre z nich mogą wchodzić w reakcje z esperalem.
Esperal Warszawa – przeciwwskazania do zabiegu
Nie każdy może mieć możliwość skorzystania z wszywki alkoholowej. Do najczęstszych przeciwwskazań zaliczamy:
- niewydolność krążenia III i IV stopnia w skali NYHA,
- choroby serca i przebyte zawały lub choroby wieńcowe,
- zaburzenia psychiczne,
- zapalenie nerwu wzrokowego,
- nadwrażliwość na disulfiram lub tiokarbaminiany,
- stan nietrzeźwości lub spożywanie alkoholu na krócej niż 48 godzin przed zabiegiem.
Co więcej, konieczne jest zachowanie ostrożności w przypadku osób, które cierpią na choroby układu oddechowego, cukrzycę, padaczkę czy choroby nerek. Niezbędna jest więc konsultacja z lekarzem, który po przeprowadzeniu wywiadu i niezbędnych badań, będzie mógł dopuścić Pacjenta do zabiegu.
Kiedy należy zdecydować się na esperal?
Decyzja o implementacji wszywki alkoholowej to kwestia indywidualna i każdy podejmuje ją samodzielnie. Na zastosowanie esperalu warto zdecydować się w sytuacji, gdy czujesz brak kontroli nad spożywanym alkoholem, wpływa on negatywnie na Twoje życie, a wszelkie inne metody, z jakich dotąd korzystałeś – zawiodły. Esperal ułatwia leczenie uzależnienia od alkoholu i pozwala na efektywną walkę w warunkach domowych – dzięki temu jest tak popularny wśród naszych Pacjentów.
Esperal i terapia – zawsze powinny iść w parze!
Leczenie choroby alkoholowej jest procesem. Nie ma możliwości wyleczenia alkoholizmu w kilka dni, a osoba uzależniona musi zdawać sobie sprawę ze swojej choroby i wyrazić chęć leczenia. Esperal, tak jak pisaliśmy wcześniej, powinien zostać zastosowany razem z terapią uzależnień, w trakcie której Pacjent korzystać będzie ze wsparcia terapeuty – tylko w ten sposób możliwa jest skuteczna walka z uzależnieniem. Oczywiście esperal może okazać się doskonałym wsparciem i dać osobie uzależnionej czas na to, aby powrócić do normalnego życia – dlatego też warto rozważyć jego implementację.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!
Nasz gabinet powstał po to, aby wspierać osoby uzależnione od alkoholu. Doskonale zdajemy sobie z tego, jak trudne jest leczenie alkoholizmu i jak wiele odwagi oraz silnej woli potrzeba, aby uporać się z tym problemem. Jest to niezbędne, aby powrócić do normalnego życia i uniknąć spustoszenia, jakie w organizmie osoby uzależnionej może zasiać alkohol. Dlatego też proponujemy esperal, jako rozwiązanie pozwalające na skuteczne wsparcie procesu leczenia – dzięki niemu chęć sięgnięcia po alkohol będzie znacznie mniejsza, a strach przed reakcją alergiczną, występującą po spożyciu alkoholu, umożliwi życie w trzeźwości przez okres wielu miesięcy. A to czas wystarczający do tego, by podjąć się terapii i odbudować swoje życie!
Cena zabiegu jest bardzo konkurencyjna, a swoich Pacjentów obsługujemy 24h / dobę – zapraszamy więc do kontaktu! Zapewnimy pełne poczucie bezpieczeństwa oraz profesjonalizm świadczonych usług.
Zapraszamy do kontaktu:
Najczęściej zadawane pytania
Co to jest Esperal?
Esperal, czyli disulfiram jest preparatem stosowanym podczas leczenia alkoholizmu. Jego działanie polega na blokowaniu metabolizmu alkoholu w wątrobie, co doprowadza pacjenta do objawów podobnych do silnego zatrucia.
Ile trwa zabieg wszycia Esperalu?
Zabieg wszycia Esperalu trwa zazwyczaj około 20-30 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
Kto się nie kwalifikuje do wszycia Esperalu?
Do wszycia Esperalu nie kwalifikują się osoby, które:
- spożywały alkohol lub leki na bazie alkoholu w ciągu ostatnich 12 godzin;
- cierpią na nadciśnienie tętnicze, chorobę niedokrwienną serca, niewydolność serca;
- przebyły zawał;
- cierpią na psychozy, depresję i inne zaburzenia psychiczne lub mają za sobą próby samobójcze
- są uczulone na którykolwiek ze składników leku.
Jakie są skutki uboczne po wszyciu Esperalu?
Najczęściej występujące skutki uboczne po wszycie Esperalu to:
- reakcje psychosomatyczne, takie jak depresja, psychoza, mania, schizofrenia, paranoja;
- reakcje alergiczne;
- senność;
- nudności i wymioty;
- zapalenie nerwów obwodowych;
- czasowa impotencja;
- uczucie zmęczenia.
Czy Esperal to skuteczna metoda leczenia alkoholizmu?
Wszywka alkoholowa jest jednym ze sposobów ułatwiających powstrzymanie się od spożywania alkoholu, jednak nie jest lekiem na alkoholizm. Choroba alkoholowa wymaga specjalistycznej terapii psychologicznej oraz poszerzonego leczenia farmakologicznego.
Jak długo po zabiegu wszycia Esperalu jest się niezdolnym do pracy?
Wszycie Esperalu nie powoduje niezdolności do pracy. Od razu po zakończeniu zabiegu implantacji leku można wrócić do pełnej aktywności zawodowej.
Czego powinno się unikać po zabiegu wszycia Esperalu?
Po wszycie Esperalu niedozwolone jest picie alkoholu, spożywanie jakichkolwiek wyrobów zawierających alkohol, spożywanie octu, używanie kosmetyków na bazie alkoholu, używanie wód toaletowych oraz perfum z alkoholem.
Jakie są przeciwwskazania do zastosowania Esperalu?
Przeciwwskazaniem do zastosowania Esperalu w leczeniu alkoholizmu są:
- ciąża i karmienie piersią;
- uczulenie na disulfiram lub którąkolwiek z substancji pomocniczych
- zażywanie niektórych leków;
- choroby serca;
- nadciśnienie tętnicze;
- występowanie chorób psychicznych;
- myśli i/lub próby samobójcze.
Czy wszycie Esperalu jest bezpieczne?
Tak zabieg wszycia Esperalu jest bezpieczny i krótki. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, o których pisaliśmy powyżej.
W jakim miejscu na ciele wykonuje się wszycie Esperalu?
Najczęściej Esperal wszywa się pod łopatką lub na pośladku, co umożliwia jego powolne uwalnianie i długotrwałe działanie.
Jak długo działa Esperal?
Producent deklaruje, że wszywka alkoholowa działa od 8 do 10 miesięcy, jednak u wielu pacjentów działanie Esperalu może ulec wydłużeniu nawet do 13 miesięcy.
Czy po wszyciu Esperalu można prowadzić pojazdy?
Esperal nie wpływa na zdolności poznawcze, co oznacza, że po jego wszyciu można bezpiecznie prowadzić pojazdy. Od razu po zabiegu implantacji wszywki alkoholowe można wrócić do codziennej aktywności.
Jakie są skutki spożycia alkoholu po zabiegu wszycia Esperalu?
Skutki spożycia alkoholu po wszyciu Esperalu przypominają bardzo silne zatrucie. Do najczęściej występujących objawów zaliczyć można:
- nudności i wymioty;
- uderzenia gorąca;
- zawroty głowy;
- duszności;
- biegunka;
- tachykardia;
- niedociśnienie;
- lęki.
Jak wygląda sam zabieg wszycia Esperalu?
Zabieg wykonywany jest przez chirurga. Polega na nacięciu skóry, a następnie umieszczeniu pod nią tabletki z substancją czynną.
Czy picie alkoholu po wszyciu Esperalu może doprowadzić do śmierci?
Tak, jest to rzadkie, ale możliwe. Wynika to z faktu, że nie strawiony alkohol upośledza działanie poszczególnych organów, co może doprowadzić do niewydolności wielonarządowej.
Jak usunąć Esperal?
Esperal usuwany jest przez chirurga w znieczuleniu miejscowym. Sam zabieg polega na nacięciu skóry i usunięci spod niej tabletki z substancją czynną.
Czy można samemu usunąć Esperal?
Nie. Wszywka jest umieszczana celowo, pod powięzią i nie można usunąć jej samodzielnie.
Jaka jest skuteczność Esperalu?
Badania naukowe wskazują, że 70% osób nie sięga po alkohol, po wszyciu leku.
Czy konieczne jest składanie zaświadczenia o świadomości skutków przyjęcia Esperalu?
Tak. Podanie leku musi być świadomą i przemyślaną decyzją pacjenta i musi on posiadać wiedzę o możliwych skutkach ubocznych wszycia Esperalu, dlatego każdy pacjent musi podpisać odpowiednie oświadczenia.
Czy lek Esperal jest oryginalny?
Tak. Lek jest oryginalny i posiada niezbędne certyfikaty. Kupowany jest w renomowanej hurtowni farmaceutycznej pod nazwą handlową Disulfiram WZF.
Czy Esperal można łączyć z innymi lekami?
- Esperalu nie można łączyć ze wszystkimi lekami. Niedozwolone jest zażywanie jednocześnie z wszywką alkoholową:
- leków antyzakrzepowych;
- antypiryny;
- fenytoiny;
- diazepamu;
- chlordiazepoksydu;
- izoniazydu;
- metrodianizolu i disulfiramu.
Jak przygotować się do wszycia Esperalu?
Przed zabiegiem implantacji wszywki alkoholowej dobrze jest wykonać odtrucie alkoholowe, aby pozbyć się toksyn z organizmu. Odtrucie jest wskazane przede wszystkim po ciągu alkoholowym, aby mieć pewność, że organizm jest wolny od alkoholu. Minimalna ilość czasu bez alkoholu przed wszyciem Esperalu to 12 godzin.
Kiedy rekomendowane jest wszycie Esperalu?
Wszycie Esperalu rekomendowane jest w momencie, kiedy pacjent odczuwa silny głód alkoholowy, z którym nie jest w stanie walczyć i ma problem z nadużywaniem alkoholu. Jest to rozwiązanie szczególnie dla osób, które mają już zaawansowaną chorobę alkoholową i nie mogą przestać pić bez wsparcia farmakologicznego. Na zaszycie alkoholowe może skierować nas również lekarz prowadzący lub terapeuta.